Dane osobowe

Wykształcenie

• 10.2015 – teraz
    Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Wydział Zarządzania
    Studia podyplomowe „Zarządzanie Projektami”.

• 22.05.2015
    Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
    Nadanie stopnia Doktora Nauk Technicznych.

• 10.2011 – 05.2015
    Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
    Studia doktoranckie w dziedzinie „Energetyka”.
    Praca doktorska pt. „Analizy systemowe zintegrowanego układu tlenowego spalania węgla”.

• 10.2012 – 09.2013
    Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Kolegium Gospodarki Światowej
    Studia podyplomowe „Funkcjonowanie Rynku Energii”.

• 28.10.2010
    Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
    Uzyskanie tytułu zawodowego Magister Inżynier.

• 10.2005 – 09.2010
    Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki
    Studia magisterskie jednostopniowe na kierunku "Energetyka".
    Praca magisterska pt. „Analiza termo-ekonomiczna przebudowy elektrociepłowni hutniczej na wysokosprawny skojarzony układ gazowo-parowy (na przykładzie EC Nowa)”.

Doświadczenie zawodowe

• 05.2016 – teraz
    Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Instytut Techniki Cieplnej
    W ramach Projektu Norweskiego „Mild Oxy Combustion for Climate and Air”, stanowisko: wykonawca

• 05.2016 – teraz
    W ramach Projektu Badawczego „Badania teoretyczno-obliczeniowe nowych koncepcji elektrowni z silnikiem Stirlinga zasilanej egzergią kriogeniczną”, stanowisko: adiunkt naukowy.

• 07.2015 – 04.2016
    Zatrudnienie na stanowisku asystent – nauczyciel akademicki w grupie pracowników naukowych.

• 12.2010 – 04.2015
    W ramach Programu Strategicznego „Zaawansowane technologie pozyskiwania energii. Zadanie Badawcze Nr 2. Opracowanie technologii spalania tlenowego dla kotłów pyłowych i fluidalnych zintegrowanych z wychwytem CO2”, stanowisko: wykonawca.

• 09.2009 –12.2011
    W ramach Projektu Rozwojowego „Opracowanie dedykowanej aplikacji komputerowej dla kreowania strategii wysokosprawnej dużej kogeneracji, przy uwzględnieniu kryteriów ekonomicznych i środowiskowych, w tym emisji CO2”, stanowisko: główny wykonawca.

Staże zagraniczne

• 09.2015 – 11.2015 (8 tygodni)
    Program stażowo-szkoleniowy z zakresu energetyki jądrowej
    Projekt systemowy MNiSW „Stworzenie i wdrożenie systemu szkoleń i staży w zakresie energetyki jądrowej i technologii eksploatacji oraz rozpoznawania zasobów gazu łupkowego”, Tecnatom, Madrid, Hiszpania.

• 08.2013 (1 tydzień)
    International Energy Security Summer School
    Szkoła letnia pt. “Atlantic and Continental Approaches to Energy Security”, Masaryk University, Telč, Czechy.

• 07.2013 (1 tydzień)
    International Interdisciplinary CCS Summer School
    Szkoła letnia poświęcona czystym technologiom węglowym, IEA Greenhouse Gas Programme, Nottingham, Wielka Brytania.

• 08.2012 (1 tydzień)
    Genshagen Trilateral Summer School
    Szkoła letnia pt. “A sustainable energy policy for Europe?”, Genshagen, Niemcy.

• 06.2012 (2 tygodnie)
    Summer School of Thermodynamics
    Szkoła letnia poświęcona zaawansowanej termodynamice i przepływowi ciepła, University of Roma, Anzio, Włochy.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia

• wrzesień 2016
    Index Hirsha (według bazy Web of Science) - h-index = 3

• kwiecień 2016
    Powołanie na Członka Zywczajnego Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej.

• 22.05.2015
    Wyróżnienie pracy doktorskiej przez Radę Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej.

• 09.2012 – 08.2013
    Stypendium w ramach Projektu „SWIFT (Stypendia Wspomagające Innowacyjne Forum Technologii)”, realizowanego w ramach Poddziałania 8.2.1 PO KL „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”, Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Politechnika Śląska

• Rok akademicki: 2012/2013; 2013/2014; 2014/2015
    Zwiększenie stypendium doktoranckiego z dotacji podmiotowej na dofinansowanie zadań projakościowych, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki.
    Stypendium Rektora Politechniki Śląskiej dla najlepszych doktorantów, Politechnika Śląska.

• 23.03.2010
    II miejsce w konkursie prac dyplomowych organizowanym przez Stowarzyszenie Wychowanków Wydziału Mechaniczno Energetycznego Politechniki Śląskiej.