biomedlab

Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Instytutu Techniki Cieplnej

TRANSPORT BIOCIEPŁA - FIZJOLOGIA TERMICZNA - PRZEPŁYW KRWII (bioCFD)

Realizowane projekty:

• Wielofazowy model przepływu krwi w elastycznych naczyniach krwionośnych, 2015-2018,
    Kierownik: dr inż Ziemowit Ostrowski
    OPUS7, um. nr 2014/13/B/ST8/04225 (NCN),
    Politechnika Śląska
  • TDSCOPE - Innowacyjna metoda i urządzenie do badania zmian skórnych i diagnostyki przeciwnowotworowej, 2013-2015, http://www.tdscope.pl/
    Kierownik: prof. dr hab. inż. Andrzej J. Nowak
    INNOTECH um. nr  INNOTECH-K2/IN2/79/182947/NCBR/13 (NCBiR),
    konsorcjum: Juwena sp. z o.o. sp. k., Politechnika Śląska, Centrum Onkologii – Instytutem im. Marii Skłodowskiej – Curie, Oddział w Gliwicach

Prace doktorskie:

• Dr inż. Maciej K. Ginalski Analiza numeryczna procesów cieplno-przepływowych w inkubatorze dla niemowląt. Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska, Gliwice, 2007.
  • Dr inż. Marek Rojczyk,  Eksperymentalno-numeryczne badania procesów cieplno-przepływowych w otwartym inkubatorze dla niemowląt, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska, Gliwice, 2013.
  • Dr inż. Joanna Łaszczyk Analiza procesu chłodzenia mózgu noworodka, Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki, Politechnika Śląska, 2015.

Seminaria Laboratorium Inżynierii Biomedycznej

Przedmiotem cyklicznych spotkań - o nieformalnym, otwartym charakterze - jest dyskusja (w czasie i po prelekcji) na temat interesujących artykułów związanych z szeroko rozumianą inżynierią biomedyczną. Celem zaś jest poszerzanie wiedzy, wymiana doświadczeń, prezentacja własnych prac (w formie krótkich komunikatów i dyskusji), poszukiwanie nowych tematów prac badawczych oraz integracja grupy pracowników i studentów współpracujących wokół Laboratorium Inzynierii Biomedycznej.

Plan spotkań

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!